Do przeczytania #11

  • Ciężko w to uwierzyć, ale homeopaci sprzedają tiomersal jako lekarstwo na autyzm. Naprawdę (zdjęcie obok). W rozcieńczeniu D30. Pomysł jest prosty jak cep: Similia similibus curentur. Genialne!
  • Przypadkiem natrafiłem na DiscoBlog — „quirky, funny, and surprising science news”. Najnowsza notka — top five insensitive titles wymienia tytuły prac naukowych takich jak „Children and mini-magnets: an almost fatal attraction”.
  • Nowy smak: tłuszcz.
  • Kto doradza Sejmowi RP w sprawie klimatu? No, jak to kto? Eksperci! Jestem strasznie ciekaw, kto konkretnie decyduje, jakich ekspertów zaprasza Komisja.
  • Na blogu Carla Zimmera wyniki ankiety na temat zwyczajów w czytaniu wiadomości naukowych i książek, którą przeprowadził wśród czytelników swojego bloga. Ciekawe.
  • W GW — „Starcie tytanów w pałacu cesarza„. Relacja z „pojedynku” między Thomasem Davenportem a Malcolmem Gladwellem. Dyskusja o znaczeniu analizy statystycznej vs intuicji w podejmowaniu strategicznych decyzji.
  • Też w GW: opis przełomowej pracy dotyczącej leczenia raka. Udało się połączyć dwie rzeczy: po pierwsze, specyficzne wyłączenie konkretnego genu. Po drugie, udało się tak wycelować stworzonym lekiem, żeby to wyłączenie dotyczyło wyłącznie komórek raka, a ściślej mówiąc komórek, które na swojej powierzchni mają receptor transferyny (TfR), charakterystyczny dla wielu odmian raka. Trzeba jednak pamiętać, że to test klinicznej fazy I, w której głównie bada się bezpieczeństwo metody, i że przeprowadzono go zaledwie na trzech pacjentach. Linki: Omówienie pracy ze stron Nature, praca w Nature.
  • Coming out Jamesa Randiego

Jedna myśl nt. „Do przeczytania #11

  1. Dawno nie miałam takiego ataku rechoru jak po obejrzeniu sobie linku do „NCBI ROFL” który podałeś. „Rectal salami” mnie położyło, w zasadzie to położyło połowę mojego labu i kilku znajomych…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s