Cytat na dziś: obrzęk mózgu u Hanny Wujkowskiej

15Mar10

Tuż przed miesiączką dochodzi do swoistego obrzęku mózgu. Kobiety są tak przepełnione płynami fizjologicznymi, że ciężko im zachować zdrowy rozsądek. A co dopiero zarządzać czymś tak ogromnym, jak Kościół katolicki. (…) To fakty biologiczne, każdy, kto jest lekarzem, to wie. Badając pacjentki, wiem, w jaki sposób kobiety podejmują nieracjonalne decyzje przed miesiączką.

— Hanna Wujkowska, była doradca Marcinkiewicza i Giertycha, felietonistka z Radia Maryja, znana z wypowiedzi na temat dawców krwi z Woodstock, pytana o to, dlaczego kobieta nie może być papieżem


9 Responses to “Cytat na dziś: obrzęk mózgu u Hanny Wujkowskiej”

 1. 1 magda

  Pocieszające jest, że toto się wydostało z nobliwej auli i poszło w świat…
  magda, z obrzękniętym mózgiem

 2. 2 Centaur Nessus

  Wczytując się w poziom argumentacji trudno wątpić w postawioną hipotezę.

  Poziom ufności tej hipotezy znakomicie poprawiłoby założenie, że to jednak cecha osobnicza.

 3. 3 ekolog

  Anegdota – pisałem w weekend letter in support of my application – coś w rodzaju listu motywacyjnego, ale w formularzu aplikacyjnym (nowa robota). Poprosiłem kumpla i jego dziewczynę, żeby przeczytali i przejrzeli czy jakichś oczywistych byków nie postawiłem. Dziewczyna wymówiła się od tego twierdząc, że ma okres. Na to kumpel – ty to na pewno papieżem byś nie mogła być, jak prostego tekstu nie jesteś w stanie przeczytać.

  Wątpię jednak, by kiedykolwiek nawet chciała.

 4. Napisałam to już na innym blogu, ale powtórzę, że w wieku, w którym ewentualnie zostałabym papieżem, moje miesiączki będą równie prawdopodobne, co u Benedykta. A więc i „przepełnienie płynami fizjologicznymi” nie powinno stanowić problemu :-). U innych dziewczyn także, jeśli mają jednak przypadkiem ochotę zostać papieżami ;-)

  I fajnie, że Wujkowska się znowu odzywa, smutno było jakoś bez niej ostatnio :-P

  • 5 synafia

   Ale czyż zanik płynów fizjologicznych w okresie menopauzy nie powoduje wysuszenia mózgu i jego dezaktywacji? To fakty biologiczne, każdy, kto jest lekarzem, to wie!

 5. 6 andsol

  No właśnie, papieżem można zostać gdy komisja kardynałów stwierdzi, że nie ma już produkcji płynów związanych z obrzękami. Bo przedtem to różnie bywało…

 6. To zaraz… skoro kobiety mają przed miesiączką obrzęk, to i tak lepiej, niż niektórzy faceci. A w szczególności dotyczy to duchownych. Żyjąc w „czystości”, mogą dopuszczać do stanów, w których pewne ich płyny fizjologiczne nie będą usuwane z organizmu, powodując również obrzęk mózgu. To zresztą naocznie widać! Ja spotkałem co najmniej kilku księży, którzy mieli z tym poważny problem. Takiego obrzęku dostali, że bardzo dziwne rzeczy mówili. Czy więc nie jest tak, że ostatecznie kobieta jest lepsza na papieża niż mężczyzna, bo u niej obrzęk trwa kilka dni, a płyny go powodujące samoistnie się usuwają, gdy tymczasem u faceta obrzęk może trwać nawet całe życie, jeśli nie zadba należycie o usunięcie płynów (a stosowne zabiegi higieniczne trudno kontrolować, czy zostały dokonane, czy nie)?

  • 8 synafia

   Stosowne zabiegi mające na celu usunięcie nadmiaru płynów z ciała mężczyzny żyjącego w celibacie są zdecydowanie zabronione!

 7. 9 anhydryt

  Nie dość, że mi mózg regularnie obrzęka, to jeszcze satanistycznie profanowałam krew na Woodstocku.

  Tej kobiecie poglądy ograniczają racjonalne myślenie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: