Cytat na dziś: obrzęk mózgu u Hanny Wujkowskiej

Tuż przed miesiączką dochodzi do swoistego obrzęku mózgu. Kobiety są tak przepełnione płynami fizjologicznymi, że ciężko im zachować zdrowy rozsądek. A co dopiero zarządzać czymś tak ogromnym, jak Kościół katolicki. (…) To fakty biologiczne, każdy, kto jest lekarzem, to wie. Badając pacjentki, wiem, w jaki sposób kobiety podejmują nieracjonalne decyzje przed miesiączką.

— Hanna Wujkowska, była doradca Marcinkiewicza i Giertycha, felietonistka z Radia Maryja, znana z wypowiedzi na temat dawców krwi z Woodstock, pytana o to, dlaczego kobieta nie może być papieżem

9 myśli nt. „Cytat na dziś: obrzęk mózgu u Hanny Wujkowskiej

 1. Pocieszające jest, że toto się wydostało z nobliwej auli i poszło w świat…
  magda, z obrzękniętym mózgiem

 2. Wczytując się w poziom argumentacji trudno wątpić w postawioną hipotezę.

  Poziom ufności tej hipotezy znakomicie poprawiłoby założenie, że to jednak cecha osobnicza.

 3. Anegdota – pisałem w weekend letter in support of my application – coś w rodzaju listu motywacyjnego, ale w formularzu aplikacyjnym (nowa robota). Poprosiłem kumpla i jego dziewczynę, żeby przeczytali i przejrzeli czy jakichś oczywistych byków nie postawiłem. Dziewczyna wymówiła się od tego twierdząc, że ma okres. Na to kumpel – ty to na pewno papieżem byś nie mogła być, jak prostego tekstu nie jesteś w stanie przeczytać.

  Wątpię jednak, by kiedykolwiek nawet chciała.

 4. Napisałam to już na innym blogu, ale powtórzę, że w wieku, w którym ewentualnie zostałabym papieżem, moje miesiączki będą równie prawdopodobne, co u Benedykta. A więc i „przepełnienie płynami fizjologicznymi” nie powinno stanowić problemu :-). U innych dziewczyn także, jeśli mają jednak przypadkiem ochotę zostać papieżami ;-)

  I fajnie, że Wujkowska się znowu odzywa, smutno było jakoś bez niej ostatnio :-P

  • Ale czyż zanik płynów fizjologicznych w okresie menopauzy nie powoduje wysuszenia mózgu i jego dezaktywacji? To fakty biologiczne, każdy, kto jest lekarzem, to wie!

 5. No właśnie, papieżem można zostać gdy komisja kardynałów stwierdzi, że nie ma już produkcji płynów związanych z obrzękami. Bo przedtem to różnie bywało…

 6. To zaraz… skoro kobiety mają przed miesiączką obrzęk, to i tak lepiej, niż niektórzy faceci. A w szczególności dotyczy to duchownych. Żyjąc w „czystości”, mogą dopuszczać do stanów, w których pewne ich płyny fizjologiczne nie będą usuwane z organizmu, powodując również obrzęk mózgu. To zresztą naocznie widać! Ja spotkałem co najmniej kilku księży, którzy mieli z tym poważny problem. Takiego obrzęku dostali, że bardzo dziwne rzeczy mówili. Czy więc nie jest tak, że ostatecznie kobieta jest lepsza na papieża niż mężczyzna, bo u niej obrzęk trwa kilka dni, a płyny go powodujące samoistnie się usuwają, gdy tymczasem u faceta obrzęk może trwać nawet całe życie, jeśli nie zadba należycie o usunięcie płynów (a stosowne zabiegi higieniczne trudno kontrolować, czy zostały dokonane, czy nie)?

  • Stosowne zabiegi mające na celu usunięcie nadmiaru płynów z ciała mężczyzny żyjącego w celibacie są zdecydowanie zabronione!

 7. Nie dość, że mi mózg regularnie obrzęka, to jeszcze satanistycznie profanowałam krew na Woodstocku.

  Tej kobiecie poglądy ograniczają racjonalne myślenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s