ResearchBlogging.org po polsku

18Lu10

ResearchBlogging.org jest agregatorem blogonotek o artykułach, które ukazały się w czasopismach naukowych. Różne feedy RSS z ResearchBlogging to jak lektura „Research News” z Nature, tylko lepsze, łatwiej przeszukiwać i codziennie. Zasada działania jest prosta:

  • Rejestrujesz blog na RB
  • Jeśli Twój artykuł dotyczy peer-reviewed research, używasz specjalnego narzędzia ze strony RB do sformatowania bibliografii
  • uzyskany kod HTML wklejasz na swoją stronę
  • Twój artykuł automatycznie ukazuje się na głównej stronie RB i w odpowiednich feedach RSS

Na RB można rejestrować blogi w różnych językach, ale nie w polskim. Kilkoro z nas zebrało się do kupy, żeby to zmienić. Skontaktowaliśmy się z Davem Mungerem, założycielem i adminem RB, który przysłał mi wczoraj taką odpowiedź:

Unfortunately it will probably have to wait until after we’re done with the Research Blogging Awards (March 25). What we’re looking for is at least 10 blogs meeting our guidelines, plus 3 English-speaking volunteers to serve as editors.

Wszyscy, którzy są zainteresowani agregowaniem artykułów po polsku na ResearchBlogging (pomijając tych, z którymi się już skontaktowałem), WPISUJCIE MIASTA KTURE SOM ZA. Albo w komentarzach poniżej, albo w mejlu na adres ztrewqbiokompost@gmail.com. Proszę jednak wszystkich, żeby przeczytali najpierw wytyczne.

Potrzeba też trzech dwóch osób, które zgłoszą się jako redaktorzy. Nie mam pojęcia, ile to roboty, ale z początku przynajmniej pewnie niezbyt dużo.

No i — spread the word.

Advertisements%d bloggers like this: