Cytat na dziś: biskup Józef Zawitkowski

06Paźdź09

lowicz_zawitkowski

Przychodzą czasy bezbożnych rządów nad światem. Będą bezbożne konstytucje, wszechmogące będą referenda, bezbożne będą współczesne Babilony i sądy […] A słuszność będą mieli ludzie zieloni na drzewach, którzy bronić będą owadów i płazów, patrząc jak giną dzieci. Czułość do zwierzątek będą posiadać w stopniu doskonałym i usprawiedliwiać będą zabójstwo nienarodzonych.

Źródło: Gazeta Wyborcza5 Responses to “Cytat na dziś: biskup Józef Zawitkowski”

 1. 1 Jubal

  Tak jak Jezus Chrystus chodził po wodzie i nie tonął, tak my będziemy się poruszać w MIŁOSIERDZIU BOŻYM, dzięki wkładkom magnetycznym ’’ROMI’’.

  A przepraszam, to brat Panek Tadeusz Edward; ale nie mogłem się powstrzymać, podobieństwo stylu jest uderzające. (Nie wiem, czy Jego Eminencja bp Zawitkowski jest bardziej głupi, czy bardziej patetyczny, z całą pewnością ani głupoty ani zamiłowania do patosu mu nie brakuje.)

 2. 2 ztrewq

  Ja to zacytowałem nawet nie dlatego, że powiedział to hierarcha katolicki, o którego poglądach poza tym nic nie wiem. Może facet jest poza tym do rzeczy (dziwniejsze kombinacje widywałem). Chodzi o to, że z mojego doświadczenia facet publicznie i celnie wypowiedział pogląd dominujący w Polsce, przeważający nawet wśród ludzi skądinąd wykształconych, inteligentnych i niekoniecznie z radiomaryjnej pisoprawicy, którzy mimo to nie kapują, o co chodzi.

 3. Ależ on w pierwszych słowach powiedział rzecz bardzo sensowną.
  „Przychodzą czasy bezbożnych rządów nad światem. Będą bezbożne konstytucje, wszechmogące będą referenda, bezbożne będą współczesne Babilony i sądy”

  Mam nadzieję, że takie czasy przychodzą.

  http://miskidomleka.wordpress.com/2009/10/03/oby/

 4. 5 Jubal

  @autor:

  JE Zawitkowskiego pamiętam (skutecznie i bardzo źle) z upiornie patetycznych i wygłaszanych głosem omdlewająco uczuciowym kazań z niedzielnych mszy transmitowanych w radio (co ciekawe, większość tych homilii dawała się swobodnie słuchać, wyjątkiem był zawsze Zawitkowski, emo regularnie powalało o ziemię).


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: