Cytat na dziś

TO GENETYCZNE ZAKAŻENIA BAKTERYJNE SĄ BAZĄ WYJŚCIOWĄ DO WSZELKICH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. Dzieje się tak dlatego, że nasza komórka zaczyna wykonywać funkcje przypisane do innego gatunku. (…) Nasza komórka musi wyprodukować komórkę bakteryjną wg zapisu DNA bakterii, która wmontowała jakiś fragment /choćby atom/ swojego DNA do naszego DNA. Wytworzenie przez naszą komórkę /przy użyciu całego jej aparatu/ bakterii pozwala trwale pozbyć się obcego DNA. Nasza komórka nie ulega zniszczeniu. Od tego momentu kolejne populacje komórek tej linii komórkowej będą czystsze o wyeliminowanego wroga.

Cały tekst zresztą nadaje się do zacytowania, czegoś tak absurdalnego dawno nie czytałem. Zastosowanie się do wniosków wyciągniętych przez autora może przy tym grozić kalectwem lub śmiercią, bo co jak co, ale infekcje paciorkowcami to trzeba jak najszybciej leczyć.

10 myśli nt. „Cytat na dziś

 1. OFF TOPIC

  January :

  Moon :

  Pasożyty, które zasiedlają ten blog należy tępić wszelkimi środkami. Polewanie naftą w tym przypadku bezcelowe i niewykonalne. Zacząć chyba należy totalnej ignorancja głupociń gremialnie tu produkowanych.

  Droga Pani, przeciętny dyskutant tego bloga odróżnia “ignorowanie” od “ignorancji” i zna też podstawy deklinacji. Ale należy się Pani komplement za piękny neologizm “głupociń”.
  Pozdrawiam,
  j.

  Guzik prawda, to słowo ma dwa znaczenia, co widać nawet tu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorancja

  Ale na nic te moje wyjaśnienia. Bart raczej nie przepuści tej odpowiedzi, dopuszcza tylko niektóre (nie przepuścił mojej odpowiedzi do Gammona), aby racja mogła być po słusznej stronie. Swoiste tchórzostwo.

  Powtarzam też, że nie był to błąd deklinacyjny, ale literówka przy edycji postu. I tylko zła wola może powodować, że ktoś postrzega to jako błąd wynikły z nieznajomości języka.

  • Guzik prawda, to słowo ma dwa znaczenia, co widać nawet tu:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorancja

   Ja tam raczej korzystam ze słownika języka polskiego. Jeśli chciała Pani zasugerować, że należy zacząć od ignorowania naszych wypowiedzi, to użyła Pani niewłaściwego słowa. Jeśli chodziło Pani o to, że nasze wypowiedzi świadczą o naszej totalnej ignorancji, to użyła Pani niewłaściwej składni. Tak czy owak, przypieprzałem się do formy, a nie treści, bo cóż można odpowiedzieć na tak prostackie i pozbawione rzeczowej argumentacji albo chociażby dowcipu inwektywy.

   Nb trzeba mieć niezły tupet, żeby najpierw nazwać kogoś pasożytem, napomnieć o tępieniu pasożytów naftą, napisać mu, że produkuje „głupociny”, a potem oczekiwać dobrej woli.

   Pozdrawiam weekendowo!

 2. Nie zrobiłam żadnych błędów gramatycznych, mam dysgrafię, ale Bart uniemożliwił mi edycję moich komentarzy. Idiotyzmem, czy złośliwością, byłoby przypisywać mi taką nieznajomość polskich deklinacji.

  Pasożyt odnosił się do pana, który nazywa mnie Granulka Cukrową, i do jego prostackich inwektyw pod moim adresem. Jak i do jemu podobnych komentatorów tamtego bloga.

 3. Od kiedy takie słodkie określenie jak granulka cukrowa jest tak bolesną inwektywą? Rozumiem, że w domu powieszonego nie rozmawia się o sznurze, ale cukier?

  • Wiesz, to brzmi familiarnie i protekcjonalnie; ja mogę zrozumieć, że kogoś to drażni (aczkolwiek mam nadzieję, że sam bym zareagował inaczej).

   j.

  • Jako „Granulka Cukrowa” pozwoliłam sobie nazwać tamtego Pana „Czopkiem”. Bart już tego nie przepuścił (co było do przewidzenia).

   Może by się Gammon zreflektował…

   • ekhem – granulka cukrowa jest delikatnym prztyczkiem w zabawną homeopatię, czopek jest imo dość jednoznacznym określeniem nawiązującym do miejsca, gdzie się go wkłada…

    • I to miejsce bardzo pasuje do poziomu dowcipu Gammona..

     P.S.
     A Ty też się nie popisuj u Barta tą protekcjonalną „cioteczką”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s